24.hodinový výcvik Lezecké skupiny

P1060814.JPG
P1060834.JPG
P1060204.JPG
P1060870.JPG
P1060853.JPG
P1060246.JPG
P1060258.JPG

Námět:

 

·         Simulace záchranných a evakuačních prací: byla nahlášena závada na sedačkové lanovce a na žádost provozovatele byla LS vyslána k záchraně a evakuaci lidí na sedačkách lanovky. Lezecké družstvo se ustrojilo do OOPP a přesunulo na místo záchranné akce, kde prvotním průzkumem bylo zjištěno, že je deset lidí na sedačkách.  Rozhodlo se, že provedeme několikanásobné spuštění zachránce k uvízlým lidem na kladce po nosném laně a následnému spuštění zachraňovaných osob na zem.

 

·         Další simulace záchranných a evakuačních prací probíhala následovně: bylo nahlášeno zkolabování strojvedoucího lanovky ČD a na žádost provozovatele byla LS vyslána k záchraně a evakuaci lidí z lanovky ČD. Lezecké družstvo se ustrojilo do OOPP a přesunulo na místo záchranné akce, kde prvotním průzkumem zjistilo, že obsazená kabinka lanovky je asi 100m od dolní stanice. Rozhodli jsme, že se provede výstup na stožár lanovky.  Zde se ukotvil a spustil lanový žebřík spolu s lanem ke kabince. Po výstupu čtyř zachránců do kabiny lanovky byla poskytnuta první pomoc strojvedoucímu, s následným spuštěním dvanácti osob samospouštěcím zařízením na zem. 

 

 

·         Machnínský most: byl zaměřen na lanové přemostění, spouštění a vytahování zraněného a zachránce. Nácviky různých způsobů - (nosítka, vak pod vrtulník, evakuační smyce).

 

 

             

·         Osvětlovací stožár v ŽST Liberec: se zaměřením na výstup, sestup po kovové konstrukci, sebezáchrana, nouzové postupy slanění, atd.

 

         Večerní vyhodnocení taktiky záchranných a evakuačních prací výcviku, probíhalo v duchu stmelení kolektivu u dobrého guláše. Po dlouhé diskuzi se šlo spát. Sloužící směna provedla kontrolu, ošetření a údržbu lezeckého materiálu a zásahové techniky na nedaleké pumpě. Ráno zúčastnění odjeli na HZS SŽDC Liberec.

13.03.2013 14:47:59
hasicicdliberec
Editace stránek
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one