Dne 13.3.2009 vyjela jednotka HZS SŽDC Liberec technikou CAS16/3500/400-M3V a AJ20-S3 v počtu 1+3 do stanice Tanvald-zastávka k provedení technické pomoci. Vlivem podmáčeného terénu a větru došlo k vychýlení stromu a tím k ohrožení budovy a bezpečnosti provozu na železnici. JPO provedla za pomoci automobilového jeřábu a motorové pily pokácení stromu.

Při návratu na základnu od události přijela jednotka v obci Smržovka dolní - k dopravní nehodě dodávkového automobilu. Wolksvagen Transporter byl sjetý mimo komunikaci a JPO provedla vyproštění z příkopu zpět na pozemní komunikaci za pomoci navijáku z CAS16.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
Dnes 11.3.2009 v 6:30 byla jednotka vyslána k likvidaci spadlého stromu přes železniční trať mezi stanicemi Smržovka a Jiřetín pod Bukvou.Výjezd jednotky technikou RZA v počtu 1+1. Po příjezdu na nejbližší přístupové místo jednotka nejprve překonala stometrovou vzdálenost a převýšení  85m v cca půl metrové sněhové vrstvě. Na místě bylo dále provedeno odstranění spadlého stromu z průjezdného profilu tratě za pomoci motorové pily a vlak poté mohl pokračovat v jízdě.
1.JPG
2.JPG
3.JPG
Dnes 4.3.2009 v 9:20 byla jednotka HZS SŽDC Liberec vyslána ke střetu osobního vlaku a  jednoho kusu hovězího dobytka mezi Jeřmanicemi a Minkovicemi u Liberce. Jednota  na místě události  průzkumem zjistila, že při střetu došlo k uhynutí skotu a vlak je schopen jízdy do stanice Liberec,kde bude provedena následná prohlídka v DKV. Velitelem zásahu po domluvě s majitelem  uhynulého skotu a správcem železniční dopravní cesty, byl povolán motorový univerzální vůz. Hasiči provedli za pomoci hydraulické ruky naložení skotu a  následný transport do nejbližší stanice.Majitel skotu poté zajistil odvoz  do kafilerní stanice.
krava.JPG
krava_3.JPG
krava_2.JPG
Dne 1. 3. 2009 v 18:20 byla jednotka HZS SŽDC Liberec vyslána k dopravní nehodě na železniční přejezd Brniště, část Velký Grunov. Událost oznámil výpravčí železniční stanice Mimoň. Jednalo se o střet osobního automobilu Škoda Superb a osobního motorového stroje(MOS) řady 854.
Na místo vyjely jednotky HZS LK PS Jablonné v Podještědí a HZS SŽDC Liberec. Po příjezdu na místo zásahu hasiči provedli průzkum a protože nedošlo k újmě na zdraví osob, bylo provedeno protipožární opatření OA. JPO HZS SŽDC Liberec dále provedla pomoc při výstupu cestujících z osobního vlaku při přestupu na náhradní autobusovou dopravu, provizorní opravu poškozené vzduchové soustavy a utěsnění unikající motorové nafty z palivové nádrže MOS.
Po nezbytném vyšetření a zadokumentování události RIBŽD a Policie ČR se započalo s odstraněním následků DN. Závěrem jednotka vyčkala odtažení nepojízdného MOS odtahovým strojem, provedla závěrečný průzkum a vrátila se zpět na základnu.
P1030631.jpg
P1030634.jpg
P1030639.jpg
Dne 20.2.2009 byla naše jednotka požádána KOPIS HZS Libereckého kraje o výpomoc při DN v obci Velký Grunov. Jednotka vyjela technikou AJ20-S3 v počtu 1+2  k likvidaci následku DN. JPO po příjezdu na místo provedla vyproštění havarovaného OA z místního potoka zpět na pozemní komunikaci
2022009_3.JPG
2022009_2.JPG
2022009_1.JPG
Dne 11.2.2009 po 10. hodině dopolední byli hasiči HZS SŽDC Liberec informováni o vykolejení osobního železničního vozu při posunu v prostoru depa kolejových vozidel v železniční stanici Liberec. Operační středisko vyslalo na místo události techniku RZA v počtu 1+1. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že došlo k vykolejení zadního podvozku a části předního podvozku. Velitel zásahu po posouzení situace a domluvě se zástupci DKV rozhodl, že provede nakolejení vlastními prostředky. Po nezbytném vyšetření a zadokumentování události RIBŽD (Regionální inspekce bezpečnosti železniční dopravy) jednotka započala nakolejování zadního podvozku za pomoci automobilového jeřábu. K nakolejení předního podvozku bylo použito nakolejovacích prostředků (bačkory) a posunového stroje, který provedl natažení zpět na kolejový svršek. 
V průběhu zásahu jednotka řešila další mimořádnou událost. Jednalo se o likvidaci spadlého stromu zasahujícího do profilu tratě mezi Hodkovicemi a Rychnovem u Jablonce. Na místo byl vyslán rychlý zásahový automobil. Po příjezdu k události bylo provedeno odstranění stromu za pomoci motorové pily a poté se hasiči vrátili zpět do depa Liberec k předchozí události.
P1030467[1].02.JPG
P1030462[1].01.JPG
P1030493[1].07.JPG
Editace stránek
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one