V sobotu 18.prosince v 10:14 jednotka vyjela technikou RZA - NISSAN Patrol v počtu 1+1 do depa kolejových vozidel Rumburk k ohlášenému vykolejení motorového vozu řady 810. JPO po příjezdu na místo provedla průzkum, na základě kterého bylo velitelem zjištěno, že SaP HZS SŽDC Liberec nejsou dostačující pro zpětné nakolejení stroje. Na základě tohoto zjištění si velitel zásahu povolal jednotku drážních hasičů z Prahy s nakolejovací soupravou. Na místo byla dále povolána technika CAS 16 RENAULT z HZS SŽDC Liberec pro doplnění zasahujících. Po příjezdu povolané techniky TA - TATRA 815 a CAS16 – RENAULT bylo provedeno nakolejení vypadlého stroje za pomocí nakolejovacího zařízení HOESCH.
P1030799_1.JPG
P1030804_1.JPG
P1030810_1.JPG
Vyvrácené výstražné zařízení - obrázek

Vyvrácené výstražné zařízení - obrázek

Jednotka vyjela dnes 9.12. v 8:41 hod. k žel.zastávce Pilínkov v traťovém km 155,421, železniční přejezd  s označením P 3110 k narovnání poškozeného stojanu závor zasahujícího do průjezdného profilu tratě. Jednotka provedla průzkum a narovnání za pomoci navijáku z CAS 16 RENAULT. Jednalo se o následek dopravní nehody dne 8.12.2010, bez vyrozumění HZS SŽDC Liberec.
Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

Dne 6.12. v 15:31 byla jednotka vyslána k uvízlému nákladnímu automobilu na železničním přejezdu do liberecké části Pilínkov. Na místě zásahu provedeným průzkumem, zjištěno že ke střetu s drážním vozidlem ani k úniku provozních kapalin nedošlo. Na místo události povolán technický automobil s pomocným materiálem, vázacími prostředky a dřevěnými pražci na vyrovnání terénu vedle železničního přejezdu. Jednotka provedla vyrovnání terénu pomocným materiálem, tak aby nedošlo k poškození železničního svršku. Vytažení kamionu bylo provedeno za pomoci CAS 32 T 815.
Střet na přejezdu v Plavech - obrázek

Střet na přejezdu v Plavech - obrázek

V pátek 3.12. v  9:28 jednotka vyjela vozem RZA-L3R a CAS32/8200/800-S3R v počtu 1+3 do obce Plavy k ohlášené nehodové události - střet osobního automobilu a osobního vlaku. Prvotní zásah proveden jednotkou HZS LK PS Tanvald, která provedla protipožární opatření. Naše JPO po příjezdu na místo převzala událost od zasahující JPO Tanvald, provedla průzkum, spolupracovala s vyšetřovacími složkami a dále provedla likvidaci následků dopravní nehody. Nehodová událost se obešla bez zranění a bez úniku nebezpečných látek.
Nehoda v Roztokách u Jilemnice - obrázek

Nehoda v Roztokách u Jilemnice - obrázek

Jednotka vyjela v sobotu 27.11 v 9:39 do obce Roztoky u Jilemnice, železniční přejezd číslo P4501 k ohlášenému střetu osobního automobilu Škoda Felicia a osobního vlaku. Na místě jako první zasahovala JPO HZS LK PS Jilemnice. Naše JPO převzala místo události od PS Jilemnice a následně bylo místo zásahu předáno místní JPO HZS SŽDC Hradec Králové. Dopravní nehoda se obešla bez zranění a bez úniku NL. Jednalo se o součinnost s JPO HZS SŽDC Hradec Králové.
Vyvrácený strom nad tratí v Raspenavě - obrázek

Vyvrácený strom nad tratí v Raspenavě - obrázek

12.11. v 15:28 jednotka vyjela do km 183,900 na železniční trať ve směru Frýdlant - Raspenava k provedení technické pomoci. Jednalo se o nakloněný strom do profilu tratě. JPO provedla odstranění vyvráceného stromu za pomoci motorové pily. Zasahující technika CAS 16 RENAULT v počtu 1+3.
Výpomoc HZS LK s autojeřábem - obrázek

Výpomoc HZS LK s autojeřábem - obrázek

Dne 7.11. ve 21:22 byla naše jednotka požádána o výpomoc při vyproštění havarovaného nákladního automobilu MERCEDES BENZ ACTROS na rychlostní komunikaci R 13 u obce Jitrava. Jednotka vyjela vozem AJ 20 - S 3R v počtu 1+2 . Na místě události, bylo zjištěno, že se vozidlo nachází mimo vozovku, jednotka provedla průzkum, vyproštění nákladního vozu, za pomocí AJ 20.
Sražená laň v kolejišti - obrázek

Sražená laň v kolejišti - obrázek

V pátek 5.11. 26. minut po půlnoci jednotka vyjela  RZA-L3R v počtu 1+1 do obce  Oldřichov v Hájích,  v km 172,700, ke střetu osobního vlaku s laní. Na místě proveden průzkum, odklizení usmrcené laně a následné předání  hajnému Lesů ČR, dále hasiči provedli očistu a desinfekci místa střetu.
Střet osby s vlakem - obrázek

Střet osby s vlakem - obrázek

Dne 3.11. v 17:22 jednotka vyjela technikou RZA NISSAN a CAS16 RENAULT v počtu 1+3,do obce Rumburk k ohlášenému střetu vlaku s osobou na železničním přejezdu P 3533. Na místě jako první zasahovala JSDH Rumburk a HZS UNL PS Šluknov. Naše JPO převzala místo události, průzkumem zjištěno,že ke střetu došlo v bezprostřední blízkosti uvedeného železničního přejezdu. Naše jednotka provedla kontrolu hnacího vozidla, dále vypomáhala při šetření MU a dohlížela, aby byla zachována bezpečnost zasahujících lidí v kolejišti. Po zadokumentování hasiči vypomohli pohřební službě při nakládání zesnulé osoby a odstranili následky dopravní nehody provedením neutralizace místa události.
Požár motorové jednotky - obrázek

Požár motorové jednotky - obrázek

1.11. v 18:34 jednotka vyjela technikou CAS 16 /3500/400/- M 3 V, CAS 32 8200/800-S 3 R, v počtu 1+5 do železniční stanice Jablonec n.N k požáru řídícího vozu. Po příjezdu na místo události, byl požár lokalizován strojvedoucím osobního vlaku 1 RHP CO2. JPO provedla průzkum, převzala místo události od strojvedoucího a dokončila hasební práce za pomoci hadice pro rychlý zásah z CAS 16. Dále bylo nutno provést rozebrání části izolace na výfukovém potrubí z důvodu uhašení skrytých ohnisek. Vlak byl po likvidaci požáru doprovázen dvěma příslušníky HZS SŽDC do DKV Liberec,kde byl po přepravě zkontrolován a předán protokolárně ke sledování strojmistrovi DKV.
Editace stránek
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one