Sesun kamení do kolejiště - obrázek

Sesun kamení do kolejiště - obrázek

Ke druhé události dne 20.2. jednotka vyjela do obce Filipovka, trať 037 v km 198,187 k likvidaci sesuvu kamení a větví do kolejiště Jednotka provedla průzkum a odstranila kameny a větve pomocí ručního nářadí. Vyrozuměn výpravčí v žst Višňová o nutnosti zavedení pomalé jízdy prvního vlaku z důvodu možnosti dalšího sesuvu . Příčina: povětrnostní podmínky.
Nebezpečné převisy v Tanvaldu - obrázek

Nebezpečné převisy v Tanvaldu - obrázek

Dne 20.2. jednotka vyjela do žst. Tanvald k likvidaci sněhových převisů ze střechy budovy stanice nad nástupištěm. Vlivem stoupání tepoloty došlo k sesunu většího množství sněhových a ledových převisů a tím k ohrožení bezpečnosti cestujících. Jednotka provedla průzkum a odstranila nebezpečný sníh a led z plochy cca 150m2 pomocí ručního nářadí

V pondělí 15.2. byla jednotka požádána o výpomoc při odstranění nebezpečných ledových a sněhových převisů v žst.Jablonec n. Nisou - dolní nádraží. Na místě průzkumem zjištěno, že vrstva ležícího sněhu ohrožuje bezpečnost cestujících i personálu ve výpravní kanceláři.Hasiči provedli za pomoci lezecké výstroje a ručního nářadí shození nebezpečného převisu.

03.JPG
04.JPG
05.JPG

Jednotka HZS SŽDC Liberec byla dne 7.2.2010 krátce před desátou hodinou dopolední informována o dopravní nehodě na železničním přejezdu v Josefově Dole na Jablonecku. Na místo události byla vyslána technika RZA Nissan Patrol 1+1 a CAS16  Renault v počtu 1+1. Na místo se rovněž dostavila jednotka HZS LK stanice Jablonec nad Nisou dvěma vozy. Po příjezdu jednotky provedly protipožární opatření u osobního automobilu a zabezpečily místo nehody do příjezdu vyšetřovatelů. Nehoda se obešla bez zranění. Krátce před druhou hodinou se jednotka vrátila na základnu.

P1020124.JPG
P1020121.JPG
P1020122.JPG
Dne 6.2.2010 v 16:25 byla jednotka HZS SŽDC Liberec společně s jednotkou HZS Libereckého kraje ze stanice Jablonec nad Nisou a ZZS Libereckého kraje vyslána k dopravní nehodě osobního automobilu a osobního vlaku na železničním přejezdu s označením P3105 u železniční zastávky Rádlo.
Provedeným průzkumem na místě zásahu bylo zjištěno, že se v osobním automobilu, jenž je zaklíněn pod vlakovou soupravou 320 metrů od přejezdu nacházejí dvě osoby. Žena měla zranění neslučitelná se životem a u řidiče se ihned započalo s oživováním, což se nezdařilo. Ve vlaku kde cestovalo asi čtyřicet osob k újmě na zdraví nedošlo a cestujícím hasiči vypomohli s přestupem do přistaveného autobusu náhradní přepravy.

Po nezbytném vyšetření se započalo s odstraňováním následků dopravní nehody. Hasiči provedli vyproštění ženy z havarovaného automobilu a vypomohli pohřební službě s transportem usmrcených osob. Dále provedli ve spolupráci s odtahovou službou vyproštění zaklíněného automobilu z vlakové soupravy, očistu místa události, provedli provizorní opravu vlaku, který byl odtažen náhradním strojem do železničního depa v Liberci. Závěrem bylo provedeno sesbírání trosek automobilu z profilu tratě a velitel zásahu přes vrchního dispečera ve 21.00 hodin povolil obnovení provozu na železniční trati Liberec-Pardubice.

Třicet minut po patnácté hodině narazil vlak do auta také na přejezdu v obci  Lučany nad Nisou. Při této kolizi se nikdo nezranil a rovněž zasahovala jednotka HZS SŽDC Liberec a HZS Libereckého kraje stanice Jablonec nad Nisou. Jednotka drážních hasičů po příjezdu na místo provedla průzkum, převzetí místa události od zasahující jednotky HZS Jablonec n.N., která provedla prvotní zásah. Dále  zajistila místo události a likvidaci následků dopravní nehody. I v tomto případě dráhy zajistily pro cestující náhradní autobusovou přepravu.

Odkaz na video: http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/auto-se-dvema-lidmi-vjelo-u-jablonce-pod-vlak.html

P1020092_1.JPG
P1020093_1.JPG
P1020099_1.JPG
Jednotka HZS SŽDC Liberec byla dnes 4.2.2010 10.minut před jednou hodinou odpolední informována o dopravní nehodě na železničním přejezdu v Andělské Hoře. Na místo události byla vyslána technika RZA Nissan Patrol 1+1. Další členové jednotky vyjížděli od jiné události z Desné v Jizerských horách vozidlem VEA Fabia v počtu 1+1.Na místo se rovněž dostavila jednotka HZS LK  dvěma vozy.Po příjezdu naše jednotka provedla protipožární opatření u osobního automobilu a zabezpečila místo nehody do příjezdu vyšetřovatelů. Nehoda se obešla bez zranění a přivolaná ZZS Liberec provedla jen zběžné vyšetření řidiče os. vozu. Ve vlaku se v té době  nacházelo pětadvacet cestujících, kteří za asistence hasičů přestoupili na náhradní autobusovou dopravu.
P1020052.JPG
P1020053.JPG
P1020060.JPG
Dopravní nehoda - obrázek

Dopravní nehoda - obrázek

27. 1. 2010 Střet na železničním přejezdu
Dopravní nehoda - obrázek

Dopravní nehoda - obrázek

24. 1. 2010
Dopravní nehoda - obrázek

Dopravní nehoda - obrázek

21. 1. 2010
Požár budovy - obrázek

Požár budovy - obrázek

18. 1. 2010 V areálu libereckého nádraží hořelo.
Editace stránek
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one