Nehoda na železničním přejezdu - obrázek

Nehoda na železničním přejezdu - obrázek

20. 3. 2011
ve 12.48.,byla naše jednotka HZS SŽDC Liberec povolána s automobilovým jeřábem k vytažení koně spadlého do staré studny. Na místo vyjela jednotka v počtu 1+1,protože na místě byla už jednotka HZS Libereckého kraje, stanice Liberec. Za vzájemné spolupráce byl kůň nejprve povytažen jeřábem, pak byl ještě  přidám jeden úvazek a pomocí bagru vytažen ven. Na uklidnění dostal kůň injekci od přivolaného veterináře. Kůň odešel do stáje po svých...
IMAG0274.jpg
IMAG0275.jpg
IMAG0276.jpg
Nehoda na přejezdu - obrázek

Nehoda na přejezdu - obrázek

V 19.hodin 48.minut dne 23.2. jednotka vyjela technikou RZA NISSAN a CAS16 RENAULT v počtu 1+5 do obce Liberec část Krásná Studánka na železniční přejezd s označením P 2823, ke střetu osobního automobilu SEAT IBIZA s motorovou jednotkou REGIONOVA. Událost byla ohlášena z operačního střediska HZS LK, jehož jednotka byla taktéž vyslána k dopravní nehodě. Hasiči na místě provedli osvětlení místa zásahu, výpomoc cestujícím z vlaku na náhradní přepravu. Dále bylo provedeno vyproštění a odstranění havarovaného automobilu z průjezdného profilu tratě za pomoci a vyprošťovacího nářadí Holmatro a navijáku z CAS 16.
Střet vlaku s osobou - obrázek

Střet vlaku s osobou - obrázek

21.2. v 7:20 jednotka vyjela vozy CAS 16/3500/400/-M3V a RZA-L3R v počtu 1+4, do železniční stanice Železný Brod k přejeté osobě motorovým vlakem. Jednotka provedla průzkum, šetření mimořádné události a pořizování fotodokumentace. Dále byla provedena výpomoc pohřební službě se sběrem ostatků usmrcené osoby a desinfekce místa události vápnem. V době střetu bylo ve vlaku cca 45 osob jenž neutrpěly újmu na zdraví.
Rampouchy nad Švermovkou - obrázek

Rampouchy nad Švermovkou - obrázek

Jednotka vyjela na žádost PČR dne 17.2. ve dvě hodiny ráno pod železniční viadukt v ul.Švermova k provedení technické pomoci – odstranění rampouchů na viaduktu. JPO provedla průzkum, odstranila rampouchy nad chodníkem a komunikací za pomoci trhacích háků. Na místě přítomna PČR. Ohrožení bezpečnosti chodců a silničního provozu na pozemní komunikaci. Zasahující technika CAS16 RENAULT v počtu 1+3.
Nakolejování REGIONOVY - obrázek

Nakolejování REGIONOVY - obrázek

V pondělí 7.února deset minut před třiadvacátou hodinou bylo na operační středisko nahlášeno vykolejení motorové jednotky Regionova v železniční stanici Česká Lípa. Jednotka vyjela na průzkum vozem RZA-L3R v počtu 1+1, na základě kterého zjištěno, že prostředky HZS SŽDC Liberec ke zpětnému nakolejení nejsou dostačující a proto je na místo povolána technika TA-S3T z HZS SŽDC Praha v počtu 1+2, a z HZS SŽDC Liberec CAS16/3500/400-M3V v počtu 1+1. Po příjezdu povolané techniky bylo provedeno osvětlení místa události a nakolejení vypadlého stroje za pomoci nakolejovacího zařízení Hoesch. Návrat jednotky na základnu 8.2.v 5:13.
Vykolejení v Kořenově - obrázek

Vykolejení v Kořenově - obrázek

Dne 4.2. v 19,20 byla jednotka vyslána do stanice Kořenov k ohlášenému vykolejenému nákladnímu vozu. Po příjezdu na místo události průzkumem zjištěno, že nákladní vůz je plně naložen dřevem a vypadlý jedním podvozkem přes výkolejku mimo kolej. Po řádném vyšetření IBŽD a domluvě se zástupcem ČD-Cargo, bylo započato s nakolejením podvozku na kolej za pomocí automobilového jeřábu AD20. Při provádění zvedání naloženého vozu došlo k praskání zvedacího popruhu a tím byly práce přerušeny pro nedostatečnou tonáž vázacích prostředků. Vůz byl zřejmě přeložen nákladem nad povolenou zátěž. Vozmistrem bylo nařízeno přeložení nákladu na jiný vagón a dne 7.2. byl již prázdný nákladní vůz bez větších problémů nakolejen zpět na kolejový svršek. 
Další sesuv ledové masy - obrázek

Další sesuv ledové masy - obrázek

Dne15.1.v 10,25 jednotka vyjela vozem CAS - 16 v počtu 1+3 do obce Kořenov na železniční trať ve směru na  Harrachov ke střetu osobního vlaku s ledem padlým do kolejiště. Hasiči na místě provedli průzkum, doprovod cestujících na náhradní vlak a následně  provedli odstranění ledu z profilu tratě za pomoci ženijního nářadí. Událost se obešla bez zranění a úniku NL.
Sesun ledového masivu - obrázek

Sesun ledového masivu - obrázek

V 18:39 dne 11.1. byla jednotka vyslána na železniční trať Smržovka-Jiřetín pod Bukovou k provedení technické pomoc. Jednalo se o odstranění sesuvu ledového masivu z profilu tratě. Pro jednotku byl ze stanice Jiřetín pod Bukovou vypraven zvláštní vlak, na kterém byly na místo události dovezeny síly a prostředky nutné k provedení zprůjezdnění tratě. JPO na odstranění překážky, zával v délce cca 15 m a hmotnosti přibližně 2 tun, použila ženijní prostředky(sekyry,krumpáče lopaty). Trať byla pro další provoz vyloučena z provozu z důvodu nebezpečí dalších sesuvů.
Technická pomoc  - obrázek

Technická pomoc - obrázek

Dne 2. ledna 2011 krátce po osmé hodině jednotka vyjela k první mimořádné události. Jednalo se o strom, který ohrožoval bezpečnost provozu na železniční trati Liberec-Turnov. Strom nahnutý do profilu tratě nedaleko zastávky Rádlo hasiči odstranili za použití motorové pily.

2
Editace stránek
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one