Dne 30.1. ve 20h 11min. jednotka vyjela na technickou pomoc k nebezpečným rampouchům, které ohrožovali silniční komunikaci a přilehlý chodník. Po příjezdu jednotka provedla průzkum na základě kterého byla povolána i výšková technika MP20. Pomocí výškové techniky a trhacích háků byly rampouchy odstraněny. Dále byla také odstraněna část poškozeného odtokového svodu, který ohrožoval bezpečnost chodců. Jednotka po celou dobu zásahu prováděla řízení dopravy na komunikaci.    

IMG_0466.JPG
IMG_0486.JPG
IMG_0492.JPG

Dne 22.1. ve 23h 22min. vyjela jednotka k dopravní nehodě mezi Návarovem a Plavy, kde došlo k přejetí spadlého stromu a následnému vykolejení osobního vlaku. Jednotka kvůli nepřízni klimatických podmínek s velikým množství sněhových srážek a neprůjezdnosti k místu události zanechala techniku na železniční stanici v Železném Brodě. Dále jednotka pokračovala zvláštně vypraveným vlakem MUV ( motorový universální vozík ). Při cestě na místo události bylo odstraněno 5 spadlých stromů z profilu tratě. Po příjezdu na místo události jednotka provedla průzkum a pomohla 4 cestujícím přestup na náhradní dopravu. Na místo byla také povolána jednotka HZS SŽDC Praha s nakolejovací soupravou Hoesch. I za nepřízni klimatických podmínek a velkého množství sněhu se podařilo vlakovou soupravu nakolejit.   

DSC_2067_(1280_x_1024).JPG
IMG_0378.JPG
IMG_0386.JPG

37 minut po půlnoci dne 22.ledna byla JPO požádána o výpomoc při zajištění bezpečného provozu na trati. Jednalo se značný příval sněhových srážek. Jednotka provedla ve spolupráci s pracovníky SDC Liberec vyčištění výhybek od sněhu a ledu k zajištění bezpečného provozu na trati za použití ženijního nářadí.

Zasahující technika VEA-1 NISSAN Terrano v počtu 1+2.

 

Strom na trati

 

K druhé události dne 22.1.vyjela jednotka ve 3 hod.49 min do Horské Kamenice. Jednalo se o spadlý stromu přes železniční trať. Po příjezdu JPO provedla odstranění částí stromů z tratě za pomoci motorové pily. Po ukončení zásahu byla jednotka odvolána k DN v Železném Brodu.

Zasahující technika RZA NISSAN Patrol v počtu 1+1..

 

Vykolejení motorové jednotky

 

V 5 hodin 14 minut téhož dne byla ohlášena výpravčím ze stanice Železný Brod již třetí událost. V tomto případě došlo k vykolejení stroje řady 843 jednou osou na trati č.030 nedaleko stanice Železný Brod v důsledku najetí na spadlý vzrostlý strom. Vyslána byla technika CAS 32 TATRA 815, TA Avia a RZA z předchozí události. Po vytěžení informací byla technika TA odvolána zpět na základnu. Na místě po provedeném průzkumu byla provedena výpomoc 3 cestujícím při přestupu na náhradní dopravu a dále po dohodě se zástupcem depa kolejových vozidel VZ rozhodl o nakolejení stroje nájezdovými můstky. Po příjezdu povolané posilové techniky VEA NISSAN s požadovaným vybavením hasiči provedli nakolejení motorové jednotky a zprůjezdnění profilu tratě, odstranění spadlého stromu za pomoci motorové pily. Ve vlaku kde cestovalo 6 osob a 2 členové vlakového personálu nedošlo k újmě na zdraví, motorová jednotka bez úniku. Po provedeném úklidu materiálu se jednotka v 10 hodin dopoledne vrátila zpět na základnu.

 

Zprůjezdnění tratí

 

Při vyčkávání na příjezd posilové techniky k předchozí události operační středisko v 6:45 ohlásilo již čtvrtou událost, a to neprůjezdnou trať Železný Brod - Tanvald. Na tuto událost byla VZ vyčleněna část zásahové jednotky,osádka CAS 32 T 815 v počtu 1+2. Po domluvě s vedoucími pracovníky správy tratí byl vypraven zvláštní vlak - kolejové vozidlo MUV. Hasiči ve spolupráci se zaměstnanci SDC provedli odstranění popadaných stromů a větví z tratě v úseku  žst. Železný Brod až  žst. Velké Hamry. V daném úseku byly odstraněny stromy za pomoci lezecké techniky a motorových pil.

V železniční stanici  Plavy bylo za pomoci hydraulické ruky na MUV(motorový univerzální vozík) odstraněn rozbitý nástupní ostrůvek, který zasahoval do průjezdného profilu tratě. Naše jednotka po dobu úpravy ostrůvku na místě prováděla řízení dopravy na železničním přejezdu č.P5493 z důvodu sepnuté zabezpečovací signalizace.

Následně po nakolejení stroje 843(viz předchozí článek) byla zkontrolována trať č.030 Železný Brod - Semily, kde bylo průzkumem zjištěno, že trať je již sjízdná.

Dále na místě traťmistr SDC Hradec Králové s kterým byla na uvedené tratě dohodnuta pomalá jízda 30km z důvodu zajištění bezpečnosti provozu a dalšího možného pádu stromů do průjezdného profilu vlivem povětrnostních a meteorologických vlivů.

Návrat na základnu v 14:48.

 

IMG_0330.JPG
IMG_0332.JPG
IMG_0340.JPG

Dne 19.1. v čase 15h 30min. byla vyslána jednotka na dopravní nehodu, kde došlo vykolejení rychlíkového vlaku poblíž železniční stanice Semily. Po příjezdu jednotky byl proveden průzkum, kde bylo zjištěno poškození kolejového svršku a vykolejení jedné nápravy ve směru jízdy. Ve vlaku se nacházelo 80 cestujících, kterým byla zajištěna náhradní doprava.

Při vykolejení nedošlo k žádnému zranění osob a k žádnému úniku provozních kapalin.

Na místo události byla povolána také jednotka HZS SŽDC Nymburk s nakolejovací soupravou Hoesch. Naše jednotka spolu s Nymburskou jednotkou provedla nakolejení vlaku.

Ve 2h 25min. byl odjezd jedné části vlaku do železniční stanice Stará Paka a v 5h 17min. byla zbylá část vlaku nakolejena a odtažena do železniční stanice Semily.  

P1050582.JPG
P1050592.JPG
P1050603.JPG

Dne 13.1. ve 13h 21min. vyjela jednotka na žádost OIS HZS SŽDC Nymburk na dopravní nehodu osobního vlaku s nákladním automobilem na železniční přejezd v obci Kněžnice. Po příjezdu na místo události převzal VZ HZS SŽDC Liberec od místní jednotky HZS Jičín. Na místě jednotka provedla průzkum, kde bylo zjištěno, že po nárazu došlo k vykolejení jedné z náprav u osobního vlaku. K nakolejení osobního vlaku byl povolán automobilový jeřáb.

Dopravní nehoda se obešla bez zranění a bez uniku provozních kapalin.

P1050493.JPG
P1050496.JPG
P1050499.JPG

Dne 13.1. v 5h 46min. jednotka vyjela na trať mezi Rychnovem u Jablonce a Libercem,kde došlo k sesuvu horniny do profilu tratě. Jednotka provedla průzkum na základě kterého bylo zjištěno, že SaP pro likvidaci horniny jsou nedostačující. Na odstranění sesunuté horniny byla povolána odborná firma na likvidaci. Dále jednotka provedla výpomoc při přestupu 24 osobám do náhradní vlakové dopravy. Srážka vlaku s horninou se obešla bez zranění a bez úniku provozních náplní.   

1.JPG
2.JPG
Dräger 042.JPG

Dne 9.1. v čase 8h 57min vyjela jednotka na trať Kořenov – Harrachov – státní hranice, aby odstranila stromy a větve, které zasahovali do profilu tratě za použití motorové pily, trhacího háku a lezeckého materiálu.

Z důsledků nedostupnosti terénu byl zásah proveden z vlakové soupravy.

 

P1050479.JPG
P1050483.JPG
P1050484.JPG

Dne 6.1. v čase 10h a 25min. jednotka vyjela, aby provedla odstranění nebezpečného stavu. Jednalo se o rozpraskaný a nebezpečně nakloněný strom, který ohrožoval bezpečnost provozu na trati. Jednotka provedla pokácení a následné rozřezání stromu za použití dvou motorových pil a odstranění z profilu tratě.

Snímek 057.JPG
Snímek 073.JPG
Snímek 081.JPG

Dne 4.1. v čase 17h a 12min byla jednotka vyslána na dopravní nehodu na okraj Liberce v části Ostašov. Jednotka po příjezdu na místo provedla průzkum a zajistila místo nehody.

Nehoda se obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin.

P1050431.JPG
P1050432.JPG
P1050434.JPG
Editace stránek
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one