Číslování železničních přejezdů  - obrázek

Číslování železničních přejezdů - obrázek

Systém číslování přejezdů
Jednou z priorit Správy železniční dopravní cesty, státní organizace (dále SŽDC) je zvyšování bezpečnosti na železničních přejezdech. V této souvislosti byl navržen systém číslování železničních přejezdů v České republice, který umožňuje jejich jednotnou, jednoduchou a jednoznačnou identifikaci. Zavedením navrženého systému číslování železničních přejezdů jsou v případě potřeby (vznik nehody na přejezdu, překážka na přejezdu apod.) vytvořeny podmínky k zastavení železničního provozu v daném úseku trati na základě informace podané veřejností o vzniku překážky. Systém je v provozu od soboty 1. srpna 2009.
Nově zavedený systém je jednotný pro železniční přejezdy, které se nacházejí:
  • na dráze celostátní a na drahách regionálních ve vlastnictví státu
  • na drahách regionálních nevlastněných státem
  • na vlečkách
Přejezdy na vlečkách v uzavřených areálech nejsou číslovány. Rovněž nejsou číslovány přechody v železničních stanicích, které nejsou označeny výstražným křížem.
Co říká zákon - obrázek

Co říká zákon - obrázek

Na všech přejezdech platí pravidla silničního provozu

Na všech přejezdech (výstražný kříž, světla, závory) platí stejná pravidla. Pravidla silničního provozu! Vlak nemá volant a nemůže se vám vyhnout – i proto mají drážní vozidla na všech přejezdech přednost. Všechny přejezdy jsou (od 1.8.2009) vybaveny jednotnou číselnou identifikací (P99999), na zadní straně výstražného kříže. V případě poruchy Vašeho automobilu či jiné nebezpečné situace na přejezdu neprodleně zavolejte na linku 112 nebo 150 a oznamte číslo přejezdu.

Znáte opravdu pravidla?

Čísla přejezdů - obrázek

Čísla přejezdů - obrázek

Prejezdy.xls  1.36MB
ZDROJ: www.prejezdy.eu
Editace stránek
Stránky zdarma
Stránky systému Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one